Office 365 Eğitim Araçları

Eğitmen ve öğrencilere ücretsiz olarak sunulan bu araçlar, okul ortamında işbirliğini, üretkenliği ve yaratıcılığı arttıran, proje ve ödev gibi çalışmaları bireysel olarak ya da ekip halinde kolaylıkla hazırlamaya ve paylaşmaya yarayan bir eğitim araçları bütünüdür.

Office 365 Eğitim Araçları

Ücretsiz Office 365 Eğitim Araçları, okul ortamında işbirliğini, üretkenliği ve yaratıcılığı arttıran, proje ve ödev gibi çalışmaları bireysel olarak ya da ekip halinde kolaylıkla hazırlamaya ve paylaşmaya yarayan bir eğitim araçları bütünüdür.

Office 365 Eğitim Sürümü’ndeki uygulamalar, geçerli bir okul e-posta adresi olan tüm aktif eğitmen ve öğrencilere ücretsizdir!

Office 365 Eğitim Sürümü öğrencilere, günümüz iş dünyasında ihtiyaç duyulan becerileri kazandırır.

Dijital hikâye anlatma araçları ile sunum hazırlama ve iletişim kurma

 • Ortak çalışma alanlarında içerik oluşturup paylaşarak ekip halinde çalışma ve proje yönetimi
 • Takvim ve e-posta takibi ile zaman yönetimi
 • Analitik araçlarla gerçek dünya problemlerine çözüm bulma

Ücretsiz Office 365 hesabınızı edinmek çok kolay!

Okul / Üniversite uzantılı e-posta adresleriyle (@meb.gov.tr, @k12.tr, @edu.tr vb.) öğrenciler ve eğitmenler Office 365 Eğitim hesaplarını etkinleştirebilir.

Office 365 Eğitim Sürümü hesabınızı etkinleştirmek için: https://www.microsoft.com/tr-tr/education/products/office/default.aspx

o365i-ucretsiz-edinin

Hesabınızı etkinleştirdikten sonra, aşağıdaki 3 adımı izleyerek Office 365 Eğitim uygulamasını indirebilirsiniz

 1. www.office.com” adresine gidin ve okul / üniversite e-posta adres bilginizle giriş yapın
 2. Office uygulamalarını yükle” butonuna tıklayın
 3. .exe” dosyasını indirip, yükleme dosyasını çalıştırın

Office 365 Eğitim Araçlarıyla Tanışın!

Word, Excel ve PowerPoint’e ek olarak, her gün kullanmak isteyeceğiniz diğer Office 365 Eğitim araçlarıyla da ilgilenebilirsiniz. Bunlardan birkaçı hemen aşağıda, buradan göz atın ve Office 365 Eğitim ile çok daha fazlasını nasıl yapabileceğinizi keşfedin.

Windows_Education_Office_1920_Product_Icon-3-OneNote_IMG
OneNote ile, ders notları ve eğitim içerikleri oluşturun, dağıtın ve geri bildirimde bulunun. Yoklama alma, ders içeriğini sınıfa dağıtma, tüm sınıfla ödev ve geri bildirim paylaşmaya harcadığınız zamandan yılda 150 saat kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Windows_Education_Office_1920_Product_Icon-5-OneDrive_IMG
OneDrive ile dosyalarınızı arşivleyin ve paylaşın. Dosyalarınızı kaybetme riskinden, klasör taşıma külfetinden kurtulun, dosyalarınıza her yerden ve her cihazdan erişin.

Skype
Skype Kurumsal ile video konferans yapın, ekip üyeleriyle anında mesajlaşın. Uzaktan öğrenim için Sınıfta Skype ile video konferansında 250 kişiye kadar aynı anda bağlantı kurun ve işbirliği yapın. Konferans aramasıyla aynı anda 10.000 kişiye kadar canlı yayın yapın.

Windows_Education_Office_1920_Product_Icon-1-Teams_IMG
Teams ile ortak bir merkez üzerinden ekipler halinde dijital olarak çalışın ve paylaşın. Bu alanda proje, ödev, geri bildirim, yorum paylaşın ve duyuruları takip edin.

Windows_Education_Office_1920_Product_Icon-10-Sway_IMG
Sway ile akıllı sunumlar hazırlayın ve dijital hikayeler anlatın. Hazır şablonlarla sunumunuzun ilgili bölümlerine özel içerikler sunun, hızlıca hazırlayın. Sosyal medya paylaşım özelliğiyle hikayenizi görünür kılın ve geri bildirim toplayın. Akademik referans gösterme özelliği ile kaynak ve referans ekleyerek, çalışmanızın güvenilirliğini artırın.

Windows_Education_Office_1920_Product_Icon-7-Excel_IMG
Excel ile veri kümeleyin, matematiksel işlemler, istatistiksel çalışmalar ve veri analizleri yapın.

PowerBI
Power BI ile grafikler aracılığıyla görsel raporlar hazırlayın, projelerinizi veri ile destekleyin.

Windows_Education_Office_1920_Product_Icon-11-Forms_IMG
Forms ile hızlı ve etkin bir şekilde anket oluşturup projeniz için veri toplayın. Eğitimcilere anketler, sınavlar ve değerlendirmelerle hızlı ve etkin ölçüm ve değerlendirme araçları sunun.

OneNote Sınıf Defteri ile Çalışmalarınızı Dijital Ortama Taşıyın

OneNote, eğitmenlerin ve öğrencilerin hem sınıf içerisinde hem de sınıf dışında kullandıkları dijital bir defterdir.

Öğrenci defteri, ortak çalışma alanı ve içerik kitaplığı ile öğrenciler ders notlarını tutarken, eğitmenler de derslerini etkin bir şekilde işler.

Birlikte çalışmaya uygun bir alan olan OneNote ile öğrenciler projeleri üzerinde birbirleri veya eğitmenleri ile çalışır, geri bildirimde bulunur.

 1. Öğrenci Sınıf Defteri: Sadece öğrencinin ve eğitmenin eriştiği bir ders defteridir. Her öğrenci kendi özel alanında not tutar, bu alanda proje ve ödevlerini yapar. Diğer öğrenciler, öğrencinin bireysel defterine erişemez. Eğitmen ve öğrencinin ortak erişimiyle, ödev/içerik paylaşımı ve kontrolü yapar.
  OneNote-Sinif-Defteri-1

 2. Ortak Çalışma Alanı: Sınıf içi etkinliklerde kullanılmak üzere tüm sınıfın erişebildiği ortak bir çalışma alanıdır. Öğrenciler ortak proje ve sınıf içi çalışmalarında gruplar halinde çalışır. Birbirlerine eş zamanlı olarak geri bildirim verip, takım halinde çalışır.
  OneNote-Ortak-Calisma-Alani

 3. İçerik Kitaplığı: Eğitmen hazırladığı ders içeriklerini içerik kitaplığında paylaşır. Öğrenciler bu içerikleri görebilir ancak üzerinde değişiklik yapamaz.
  OneNote-Icerik-Kitapligi

OneDrive ile Dosyalarınız Her Zaman Sizinle ve Güvende

 • OneDrive’da okul ile alakalı ya da bireysel içeriklerinizi tek bir yerde arşivleyin ve güvende tutun.
 • 5 TB’lık bulut depolama alanınız ile eğitim hayatınız boyunca bu içerikleri kullanın.
 • Her yerden ve her cihazdan dosyalarınıza erişin.
  OneDrive-Egitim

Skype Kurumsal ile Sınırsız İşbirliği Yapın

 • Skype Kurumsal ile her yerden, istediğiniz zaman okul ağındaki öğrenci, eğitmen ve idareciler ile anlık olarak mesajlaşın ve video konferansı üzerinden birlikte çalışın.
 • Bu çalışmaları kaydederek çalışmalarınız ve projeleriniz için istediğiniz zaman tekrar izleyin.
 • Kişilerin takvimlerini görüntüleyerek uygun oldukları zamanlar için toplantı ayarlayın, mesaj atın, konferans görüşmesi yapın, projelerinizi birlikte rahatlıkla yönetin.
 • Sınıfta, Skype ile uzaktan eğitimlerle, etüt ve projelerinizi tamamlayın.
  Skype-Egitim

Ekiplerin Yeni Çalışma Üssü Teams ile Çalışın, Paylaşın, İletişime Geçin

 • Öğrenciler ve eğitmenler, ödev ve proje grupları oluşturur.
 • Tek bir alandan dosya paylaşımı yapar.
 • Tek bir platform üzerinden sınıf ya da okul / üniversite içerisinde birbiriyle haberleşir.
 • Ders, kulüp ve kampüs etkinlik / aktivite duyuruları çıkar.
  Teams-Egitim

Office 365 Eğitim kullanmayı öğrenmek için müfredata mı ihtiyacınız var? Microsoft Imagine Academy’ye göz atın.

 • LinkedIn’in 2017’de dünyanın en iyi 2000 firmasıyla yaptığı bir araştırmaya göre çalışma hayatında en çok aranan beceriler Office 365 araçlarına hakimiyet, zaman yönetimi, analitik ve yaratıcı çözüm üretme yetileri.
 • Birçok üniversite ve yüksek öğrenim kurumu giriş seviyesinde Office 365 kullanma dersi açmasına rağmen, bu derslerde yalnızca ürün tanıtım sayfalarına atıfta bulunuyor.
 • Microsoft tarafından yapılandırılmış ve küresel geçerliliği olan müfredatlar ve sertifikasyon süreci ile öğrenciler, çağın getirdiği çalışma ortamı için yeterliliklerini göstermiş olur.
 • Imagine Academy ile gelen Office 365 okuryazarlık müfredatlarını derslerinizde kullanmak için, BT departmanınızla görüşün ve avantajlı paketinden faydalanmak üzere Eyyüphan KESKİN (Türkiye Eğitim Programları Yöneticisi) ve Can AKARSU (Microsoft Türkiye Eğitim Satış Yöneticisi) ile ekeskin@microsoft.com ve a-caaka@microsoft.com adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, Office 365 Eğitim Sürümü ve tüm diğer uygulamalar üzerine daha detaylı kullanım için Office 365 Eğitim Merkezi’ne de erişebilirsiniz.

Referanslar: