Sesli ve Görüntülü Konferans (Skype for Business)

Sesli ve Görüntülü Konferans (Skype for Business)

Anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü aramalar, çevrimiçi toplantılar ve paylaşım yeteneklerine sahip, tümleşik ve interaktif bir toplantı hizmetidir.

Şirket içi veya dışı Skype Kurumsal kullanıcıları ile anlık olarak mesajlaşabilir, tüm yazışma geçmişine ulaşabilir, Internet üzerinden sesli ve/veya görüntülü toplantılar yapabilir hatta kurulu santraliniz ile entegre ederek sabit hatlarla da konuşabilir[1], kişi listesinden anlık durum bilgisini görerek kişilerin müsait olup olmadığını anlayabilir, dosya, herhangi bir program yada tüm masaüstünü paylaşabilirsiniz.

Toplantı içeriğini zenginleştirmek için bir beyaz tahta açarak katılımcıların interaktif bir şekilde dokunmasını sağlayabilir, toplantı bitince katılan herkese beyaz tahta içeriğini eposta ile otomatik olarak gönderebilir, toplantı notlarını almak üzere bir OneNote defteri ile ilişkilendirip tüm notları üzerine alarak saklayabilir ve katılımcıların erişmesine izin verebilirsiniz.

Diğer yandan, gerçekleşen tüm toplantıları HD kalitesinde kaydedebilir Office 365 Video veya Stream hizmeti içerisinde diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.

Aynı anda sesli ve görüntülü toplantı katılımcı sayısı anlık olarak 250 kişi iken, sesleniş niteliğinde kullanabileceğiniz konferans yöntemi ile katılımcı sayısı 10.000 kişiye ulaşmaktadır.

Ayrıca bireysel Skype kullanıcıları ile de iletişim kurabilirsiniz...

Aşağıda Skype ile ilgili son kullanıcı ekranlarından 3 ekran görüntüsüne ulaşabilirsiniz:

sfb_1
sfb_2
sfb


  1. Bahsi geçen özellik(ler) için Office 365 E5 abonelik paketine ihtiyaç duyulmaktadır. ↩︎